دوشنبه 4 مهر 1401 |

پرسش‌های متداول


:: پرسش درباره دوره های دیپلماسی مضاف
# آیا امکان ادامه برگزاری دوره ها در درازمدت وجود دارد؟
بله. برنامه ریزی بلندمدت برای برگزاری دوره ها وجود دارد. در حوزه های موضوعی مختلف،‌دوره ها به صورت بلندمدت یا فشرده DBA، MBA و تک درس قابل برگزاری و تکرار هستند. در صورت وجود تقاضا و کسب حد نصاب لازم، امکان برگزاری هر دوره به صورت اختصاصی برای سازمان های متقاضی نیز وجود دارد.
1400/4/31 Question Link Show Print Version
# آیا امکان برگزاری دوره ها به صورت آنلاین وجود دارد؟
نخستین سری از هر مجموعه دوره تخصصی ترجیحا به صورت حضوری برگزار خواهد شد. اما با توجه به نیاز مخاطبان امکان برگزاری به صورت آنلاین و آفلاین فراهم خواهد شد که در این صورت، تدابیر لازم برای دسترسی ساده و بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهای پیچیده ممکن اندیشیده خواهد شد.
1400/4/31 Question Link Show Print Version
# هزینه شرکت در دوره ها چقدر است؟
هزینه هر یک از دوره های DBA، MBA یا فشرده در بخش اطلاعات آنها قابل مشاهده است و برای معرفی شدگان گروهی از سوی سازمان ها تخفیف هایی در نظرگرفته شده است. همچنین دوره های فشرده به طور خاص مشمول تخفیف هایی برای دانشجویان دانشکده مطالعات جهان و اعضای انجمن مطالعات جهان هستند. ریز شهریه دوره ها در این پیوند قابل مشاهده است.

1400/4/31 Question Link Show Print Version
# عناوین دوره ها چیست؟
دوره ها در سه دسته DBA، MBA و فشرده تعریف شده اند. از نظر موضوعی نیز حوزه های مختلف دیپلماسی چنان که در سایت قابل مشاهده است دسته بندی صورت گرفته است. دوره های DBA و MBA  شامل دروس عمومی و تخصصی است. فهرست عناوین کل دوره ها را در این پیوند می توانید مشاهده کنید.
1400/4/31 Question Link Show Print Version
# آیا در پایان دوره مدرک معتبر به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد؟
بله. در پایان هر دوره، مدرک معتبر به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد. مدرک دوره های DBA و MBA از سوی مرکز آموزش های آزاد دانشگاه تهران و مدرک دوره های فشرده از سوی دانشکده مطالعات جهان صادر می شود.
1400/4/31 Question Link Show Print Version
# چرا دانشکده مطالعات جهان و موسسه دانش‌پذیران مطالعات جهان دوره های دیپلماسی مضاف را برگزار می‌کنند؟
«مطالعات جهان» یکی از مهم‌ترین علوم میان رشته‌ای در عرصه علوم انسانی است که با برقراری ارتباط بین مباحث مختلف علوم انسانی به مطالعه جوامع بشری در زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌پردازد و استفاده عملی بهینه از ثمره این مطالعه برای آینده کشور ضروری می‌نماید. از سوی دیگر، یکی از مهمترین مفاهیم حوزه سیاست خارجی، دیپلماسی است و نقش و اهمیت موضوع دیپلماسی و ضرورت کاربست آن در حوزه های مختلف بر کسی پوشیده نیست. برگزاری دوره‌های کوتاه و بلندمدت در حوزه دیپلماسی می‌تواند میان علاقه‌مندان و مشتاقان فراگیری آموزش‌های نوین و کاربردی، با حوزه نظریه‌پردازی و دانش و اندیشه مبتنی بر تجربه و عمل، به سان حلقه وصل عمل کند.

1400/4/31 Question Link Show Print Version
:: پرسش درباره امکانات محل برگزاری
# آیا تدابیر بهداشتی لازم برای جلوگیر از انتشار بیماری کرونا اندیشیده شده است؟
بله. به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی، سالن بزرگ و امکانات ضدعفونی کامل محیط تدارک شده است. تمامی فضاهای دانشکده بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، به طور مستمر ضدعفونی می شود و لوازم بهداشتی نظیر ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی، در صورت نیاز در اختیار فراگیران قرار خواهد گرفت.

1400/4/31 Question Link Show Print Version
# با توجه به برگزاری دوره ها در محیط دانشگاهی، آیا امکان ورود خودروی شخصی به محوطه وجود دارد؟
بله. امکان پارک وسیله نقلیه در محوطه دانشکده پس از هماهنگی اولیه و ارائه پلاک ماشین میسر است.
1400/4/31 Question Link Show Print Version
# پذیرایی از شرکت کنندگان دوره های حضوری به چه صورت است؟
بسته آموزشی هر دوره شامل اطلاعات کامل درباره شرایط ویژه آن دوره از جمله پذیرایی های میان وعده است. بسته به تعداد ساعات و نوع دوره ها (DBA، MBA یا فشرده) اطلاعات لازم در این زمینه در دسترس شرکت کنندگان خواهد بود. در هر صورت، پذیرایی از میهمانان گرامی با رعایت حداکثر موازین بهداشتی صورت می گیرد. برای این منظور سالن بزرگ، با استفاده از هوای باز و ضدعفونی کامل محیط تدارک شده است.

1400/4/31 Question Link Show Print Version
پرسش‌های خود را ارسال کنید       کل پرسش های متداول را ببینید      

کلیه حقوق این وبگاه متعلق به مؤسسه دانش پذیران مطالعات جهان است.

طراحی و برنامه‌نویسی: یکتاوب افزار شرق